Aulonocara jacopfreibergi (Yakop) Üretimi Bakımı Akvaryumu Hepsi ve Daha Fazlası

Aulonocara Jacopfreibergi

Aulonocara jacopfreibergi malawi gölünde yaşayan imparator ailesine ait bir chiclid türüdür. Bu türün çene altı beyaz gövdesi paslı renkte ve gövde ortası beyaza yakın bir renktir. Bu türde de kuyruk ve yüzgeç uçlarında beyazlıklar bulunmaktadır. Dişileri erkeklere göre daha renksiz ve küçük olan bu tür diğer imparator ve malawi chiclidleri ile beslenebilir.

Latincedeki İsmiAulonocara jacopfreibergi
Coğrafik KökeniMalavi Gölünün kayalık bölgeleri
Yaşam AlanıKumluk ve kayalık alanlar
BeslenmeEtçil
Davranış BiçimiAgrasif
Kendi Türleriyle DavranışOrta Derecede Agrasif
Işık İhtiyacıDüşük –  Orta
Yüzme SeviyesiTaban – Orta
Cinsiyet AyrımıErkekler dişilere göre daha büyük ve renkli olurlar. Anüs vent kontrolü, ve anal yüzgeçler ile de cinsiyet belli edilebilir. Dişilerde alt yüzgeç kuyruklarında yalancı yumurta olmaz veya az olur, dişilerin renkleri daha solgundur.
Sıcaklık23°C – 27°C
ÜremeErişkinliğe 9 – 12 ayda ulaşırlar. Erkek imparatorlar hazır olan dişilere kur yaparak bölgesine götürür dişiler kuma yumurta düşürür ardından erkek yumurta üzerine titreyerek sperm bırakır ve yaklaşık 25 yumurtayı dişi ağzına alarak kuluçka süresini başlatır.
Ph Aralığı7.8 – 8.6
Su SertliğiSert
En Az Akvaryum Hacmi200litre
En Fazla Büyüdüğü Boy11cm
Zorluk Seviyesi3
Genel Yorum25 – 26 °C derecenin çok az üstü ve altındaki sıcaklıklara toleransları vardır. Sularına biraz tuz eklenebilir ama onsuzda sağlıklıdırlar.

 

 

 

Facebook Sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Seri İlan Sitesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.