Aulonocara Kandeense (Mavi Orkide) (Yakop) Üretimi Bakımı Akvaryumu Hepsi ve Daha Fazlası

Aulonocara Kandeense

Aulonocara kandeense malawi gölünde yaşayan imparator ailesine ait chiclid türüdür. Bu türün erkekleri oldukça agrasif yapıdadır, aynı zamanda siyah şerit renkleri alt ve üst yüzgeç uçlarındaki beyazlık ile oldukça gçsterişli balıklardır.

Latincedeki İsmiAulonocara kandeense
Coğrafik KökeniMalavi Gölü kande adası
Yaşam AlanıKayalıklara yakın açık kumluk alanlar.
BeslenmeEtçil
Davranış BiçimiBarışçıl
Kendi Türleriyle DavranışOrta Derecede Agrasif
Işık İhtiyacıDüşük –  Orta
Yüzme SeviyesiTaban
Cinsiyet AyrımıErkekler dişilere göre daha büyük ve renkli olurlar. Anüs vent kontrolü, ve anal yüzgeçler ile de cinsiyet belli edilebilir. Dişilerde alt yüzgeç kuyruklarında yalancı yumurta olmaz veya az olur, dişilerin renkleri daha solgundur.
Sıcaklık23°C – 27°C
ÜremeErişkinliğe 9 – 12 ayda ulaşırlar. Erkek imparatorlar hazır olan dişilere kur yaparak bölgesine götürür dişiler kuma yumurta düşürür ardından erkek yumurta üzerine titreyerek sperm bırakır ve yaklaşık 25 yumurtayı dişi ağzına alarak kuluçka süresini başlatır.
Ph Aralığı7.0 – 8.5
Su SertliğiSert
En Az Akvaryum Hacmi200
En Fazla Büyüdüğü BoyErkekler 10cm, dişiler 8cm
Zorluk Seviyesi2
Genel YorumErkekler kayalık alanları bölge edinirler.Akvaryum ortamında çok daha fazla büyüdükleri görülmüştür.Utaka cichlidleri,orta boy Haplochromisler ve diğer imparatorlar ile uyum içinde yaşayabilir.Mbunalar ile bir arada tutulmamalıdır.Doğada larvalar ve omurgasızlar ile beslenirler.

 

 

 

Facebook Sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Seri İlan SitesiCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.