Tanganyika Gölü

Tanganyika

Tanganyika, Orta Afrika’nın ve Rusya’daki Baykal gölünden sonra Dünyanın en derin gölüdür. 3° 20’den 8° 48′ güney paralelleri ve 29° 5’den 31° 15′ doğu meridyenleri arasında yer alır. Yeryüzünün 6. en büyük gölüdür

Cyprichromis

Cyprichromis leptosoma (Leptosoma)
Cyprichromis microlepidotus
Cyprichromis pavo
Cyprichromis sp. ‘Leptosoma Jumbo’
Cyprichromis zonatus
Paracyprichromis brieni
Paracyprichromis nigripinnis (Nigripinnis)

Frontosa

Cyphotilapia frontosa (Frontoza)
Cyphotilapia gibberosa

Gobi

Eretmodus cyanostictus (Tanganyika Palyaçosu)
Spathodus erythrodon (Mavi Gobi)
Spathodus marlieri
Tanganicodus irsacae

Julidochromis

Julidochromis dickfeldi
Julidochromis marlieri (Yılan Cichlid)
Julidochromis ornatus
Julidochromis regani (Convict Julie)
Julidochromis sp. ”Kissi”
Julidochromis transcriptus

Kabukçullar

Lamprologus callipterus
Lamprologus kungweensis
Lamprologus meleagris/stappersii
Lamprologus ocellatus (Ocellatus)
Lamprologus ornatipinnis
Lamprologus signatus
Lamprologus speciosus (Siyah Ocellatus)
Lepidiolamprologus boulengeri
Neolamprologus brevis (Salyangoz Cichlidi)
Neolamprologus hecqui (Lepidiolamprologus Hecqui)
Neolamprologus meeli (Lepidiolamprologus meeli)
Neolamprologus multifasciatus
Neolamprologus similis
Telmatochromis bifrenatus (Halembe)
Telmatochromis brichardi
Telmatochromis burgeoni
Telmatochromis vittatus

Lamprologiniler

Altolamprologus calvus (Calvus)
Altolamprologus compressiceps
Altolamprologus fasciatus
Chalinochromis brichardi (Maskeli Brichardi)
Chalinochromis cyanophleps
Chalinochromis popelini
Chalinochromis sp. ‘Ndobhoi’
Lepidiolamprologus attenuatus
Lepidiolamprologus elongatus
Lepidolamprologus kendalli
Neolamprologus bifasciatus
Neolamprologus brichardi (Brichardi)
Neolamprologus buescheri
Neolamprologus caudopunctatus
Neolamprologus christyi
Neolamprologus cunningtoni
Neolamprologus cylindricus (Cylindricus)
Neolamprologus falcicula
Neolamprologus gracilis
Neolamprologus helianthus (Ayçiçeği Lamprologus)
Neolamprologus leleupi (Limon Cichlid)
Neolamprologus leloupi
Neolamprologus longicaudatus
Neolamprologus marunguensis
Neolamprologus modestus
Neolamprologus mondabu
Neolamprologus mustax
Neolamprologus niger
Neolamprologus nigriventris
Neolamprologus obscurus
Neolamprologus olivaceous
Neolamprologus pectoralis
Neolamprologus petricola
Neolamprologus pulcher (Daffodil)
Neolamprologus savoryi
Neolamprologus sexfasciatus
Neolamprologus splendens
Neolamprologus tetracanthus
Neolamprologus tretocephalus
Neolamprologus ventralis
Paleolamprologus toae
Telmatochromis brachygnathus
Telmatochromis dhonti
Telmatochromis temporalis
Variabilichromis moori

Tropheus ve Petrolar

Petrochromis famula
Petrochromis fasciolatus
Petrochromis macrognathus
Petrochromis orthognathus
Petrochromis polyodon
Petrochromis trewevasae
Tropheus annectens
Tropheus brichardi
Tropheus brichardi Benga
Tropheus brichardi Isonga
Tropheus brichardi Kabimba (Canary Cheek)
Tropheus brichardi Kalemie
Tropheus brichardi Karilani
Tropheus brichardi Kigoma
Tropheus brichardi Kipamba (Kavalla)
Tropheus brichardi Kipili
Tropheus brichardi Korongwe Bay
Tropheus brichardi Malagarasi
Tropheus brichardi Mikonga
Tropheus brichardi Mpimbwe
Tropheus brichardi Mtosi
Tropheus brichardi Mvuna
Tropheus brichardi Nyanza Lac
Tropheus brichardi Ujuji (Katonga)
Tropheus brichardi Ulwile
Tropheus brichardi Yungu
Tropheus brichardi Zaire I
Tropheus duboisi
Tropheus moorii
Tropheus moorii Chaitika (Blue Rainbow)
Tropheus moorii Gombe
Tropheus moorii Isanga
Tropheus moorii Kala
Tropheus moorii Kalambo
Tropheus moorii Kambwimba (Red Rainbow)
Tropheus moorii Kapampa
Tropheus moorii Kapere (Red Rainbow)
Tropheus moorii Kasakalawe
Tropheus moorii Kasanga (Red Rainbow)
Tropheus moorii Katoto
Tropheus moorii Kazumba
Tropheus moorii Lufubu
Tropheus moorii Mtosi
Tropheus moorii Murago
Tropheus moorii Muzi
Tropheus moorii Nangu (Linangu)
Tropheus moorii Nkamba Bay (ilangi -Ilangi)
Tropheus moorii Samazi (Red Rainbow)
Tropheus polli
Tropheus sp. “Red” Chilanga
Tropheus sp. “Red” Chimba
Tropheus sp. “Red” Chipimbi
Tropheus sp. “Red” Chisanse
Tropheus sp. “Red” Kachese
Tropheus sp. “Red” Katete
Tropheus sp. “Red” Kiku
Tropheus sp. “Red” Kipimbi
Tropheus sp. “Red” Livua
Tropheus sp. “Red” Sumbu
Tropheus sp. ”Black”
Tropheus sp. ”Black” Bemba
Tropheus sp. ”Black” Caramba
Tropheus sp. ”Black” Kifumbe
Tropheus sp. ”Black” Kiriza (Kriza)
Tropheus sp. ”Black” Kiriza Gold (Kriza Gold)
Tropheus sp. ”Black” Mabilibili
Tropheus sp. ”Black” Magara
Tropheus sp. ”Black” Mboko
Tropheus sp. ”Black” Siyeswe
Tropheus sp. Ikola
Tropheus sp. ”Mpimbwe”

Tül Yüzgeçliler

Aulonocranus dewindti
Benthochromis melanoides
Benthochromis tricoti (Tricoti)
Cyathopharynx foai
Cyathopharynx furcifer (Furcifer)
Ophthalmotilapia boops
Ophthalmotilapia heterodonta
Ophthalmotilapia nasuta
Ophthalmotilapia ventralis

Kum Kelebekleri

Callochromis macrops
Callochromis melanostigma
Callochromis pleurospilus
Callochromis stappersii
Cardiopharynx schoutedeni
Ectodus descampsii
Enantiopus sp. ”Kilesa”
Lestradea perspicax
Xenotilapia boulengeri
Xenotilapia flavipinnis (Sarı Kum Cichlidi)
Xenotilapia melanogenys (Kum Kelebeği)
Xenotilapia nigrolabiata
Xenotilapia ochrogenys
Xenotilapia ornatipinnis
Xenotilapia papilio
Xenotilapia sima (Büyük Gözlü Xenotilapia)
Xenotilapia sp. Ochrogenys Ndole
Xenotilapia spilopterus

Diger

Asprotilapia leptura
Astatotilapia burtoni
Bathybates fasciatus
Boulengerochromis microlepis (İmparator veya Dev Cichlid)
Ctenochromis benthicola
Ctenochromis horei
Gnathochromis permaxillaris
Gnathochromis pfefferi
Grammatotria lemairii
Haplotaxodon microlepis
Limnochromis auritus (Pullu Cichlid)
Limnotilapia dardennii
Lobochilotes labiatus
Oreochromis tanganicae (Tanganyika Tilapiası)
Pseudosimochromis curvifrons
Reganochromis calliurus
Triglachromis otostigma
Tylochromis polylepis

 

Facebook sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.