Aulonocara Saulosi (Yakop) Üretimi Bakımı Akvaryumu Hepsi ve Daha Fazlası

Aulonocara saulosi (Yeşil yüzlü tavuskuşu)

Aulonocara saulosi malawi gölünde yaşayan mavi tonlarında ancak solungaç ve sırt yüzgeç tarafları yeşil fosforlu olan bir imparator türü balıktır.

Latincedeki İsmiAulonocara saulosi
Coğrafik KökeniMalavi Gölünün doğu kıyı şeridi ve Tanzanya,Likoma Adası,Tsano kayalıkları
Yaşam AlanıSu yüzeyi ile kayalıklar arası
BeslenmeEtçil
Davranış BiçimiBarışçıl
Kendi Türleriyle DavranışBarışçıl
Işık İhtiyacıDüşük –  Orta
Yüzme SeviyesiTaban – Orta
Cinsiyet AyrımıErkekler dişilere göre daha büyük ve renkli olurlar. Anüs vent kontrolü, ve anal yüzgeçler ile de cinsiyet belli edilebilir. Dişilerde alt yüzgeç kuyruklarında yalancı yumurta olmaz veya az olur, dişilerin renkleri daha solgundur.
Sıcaklık23°C – 27°C
ÜremeErişkinliğe 9 – 12 ayda ulaşırlar. Erkek imparatorlar hazır olan dişilere kur yaparak bölgesine götürür dişiler kuma yumurta düşürür ardından erkek yumurta üzerine titreyerek sperm bırakır ve yaklaşık 25 yumurtayı dişi ağzına alarak kuluçka süresini başlatır.
Ph Aralığı7.2 – 8.4
Su SertliğiSert
En Az Akvaryum Hacmi200litre
En Fazla Büyüdüğü Boy12cm
Zorluk Seviyesi2
Genel YorumCanlı yemler diyetinden eksik edilmemelidir.Gayet barışçıl bir türdür.Kendisi gibi barışçıl cichlidlerle bakılabilir.Doğada menülerinin önemli bir bölümünü omurgasızlar oluşturur.Kafalarının üstündeki sensörler yardımıyla kumun içinde gizli omurgasızları bulup yiyebilir.

 

Bu tür diğer malawi chiclidleri ve diğer imparator balıkları ile birlikte bakılabilir. Bu türler için akvaryumlarınızı loş ışık bol kayalık ve yüksek kumlu olmasına dikkat ediniz.

 

Facebook Sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Seri İlan SitesiCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.