Dondurulmuş Artemia ?

Dondurulmuş Artemia

Dondurulmuş artemia, artemia çıktıktan sonra kendi tuzlu suyu ile buzdolabının buzluk bölümüne atılıp dondurulmasıdır. Bu işlemden sonra dondurulmuş artemiaları balıklarınıza istediğiniz zaman buzlu bir şekilde verebilirsiniz.

Neden Dondurulmuş Artemia Kullanılır ?

Dondurulmuş artemialar her ne kadar ilk günkü gibi kadar proteğin oranına sahip olmasa akvaristler için oldukça içini kolaylaştıran bir yöntemdir. Her gün artemia çıkartmak bazen zor gelebilir. Bu yüzden çıkardığımız artemiaları dondurup, günler sonra bile kullanabiliriz. Bu konu hakkında çeşitli yorumlar mevcut dondurulmuş artemialarda da proteğin kaybı olur, şoklamadan dondurulma işlemi yapılmaz falan fişman gibi. Ben çıkmış artemiayı süzdükten sonra şırınga ile çekip olduğu gibi buz dolabına atarım her akşamda oradan alıp balıklara veririm. Balıkların gelişiminde veya sağlığında bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım bu yüzden gerek işinden dolayı gerekse artemia çıkartmaya her gün gözü yemeyen arkadaşlar için bu konuyu ele aldım. Aşağıdaki videoyu izleyerek donmuş artemia yı lepistes lerin nasıl yediğini görebilirsiniz…

Bütün akvaristlerin artemia ile ilgili bilgisi vardır. Eğer yoksa veya tazelemek istiyorsanız buraya tıklayarak artemia hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dondurulmuş artemianın hem avanjavları hemde dez avantajları bulunmaktadır.

Avantajları;
  • Her zaman artemia çıkarma derdine son verir
  • Her istenildiği zaman artemia hazır olmuş olur
  • istenildiği miktarda büyük boy şişelerde çıkartılabilir ve aylarca kullanılabilir.
Dezavantajları;
  • İlk günkü gibi proteğin oranına sahip değildir.

 

Facebook sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.