Anubias Gilletii Bitkisi

Anubias Gilletii

Bakımı kolay olan Anubias Gilletii bitkisi Akvaryum da oldukça hoş görüntü sağlayacaktır. Rimozomlu bitkiler ailesinde olan Anubias Gilletii diğer Anubias türleri gibi çiçek açabilir.  Herkez Akvaryumların dekoratif olarak güzel görünmesini ister. Doğallık bakımından buna en uygun olanda bitkilerdir, her Akvaryum bitkisinin ihtiyaçları bir değildir kimi bitkiler için ışık fazla gerekirken kimisi için az ışık gerekir. Bitkiler besinlerini kumdan alırlar bu yüzden bitkili akvaryumlarda kum olması en idealidir. Aynı zamanda bitkilerin gelişimi için Co2 sistemleri olması gerekir. Co2 sistemini evde mayalı sistem olarakda yapabilirsin. Veya oksijen tüpü Basınç düşürücü Co2 regülatör, Selonoid valf, İnce ayar vanası, kabarcık sayacı, diffüzör gibi malzemeleri alarak hazır sistemleri de kullanabilirsiniz.

Rizom kalınlığı 1 cm’e ulaşabilen iri bir Anubias türüdür. Çiçeğinin gövdesi 20 cm’e kadar büyür. Anubias hastifolia ve Anubias pynaertii ile çok benzerlik gösterdiği için bu türlerden ayırdetmenin en iyi yolu, çiçek açtığında çiçeğinden türünü saptamaktır.

Akvaryum da bitki kullanmak balıkların sağlığı içinde oldukça önem taşır. Özellikle canlı doğuran balıklarının yavruları için bitkiler yavrulara saklanma alanı oluştururlar. Çürüyen bitkiler ve bitki üzerinde yetişen algler ve yosunlar da farklı akvaryum canlıları için besin kaynağıdır. Hatta akvaryumda bitki bulundurmak bile akvaryum filtrasyonuna katkı sağlayacaktır. Bu yüzden her akvaryumda bitki olması gerekmektedir.  Bakımına uygun bitki kullanmak hem sizin hemde besleyeceğiniz bitki için önemlidir bazı bitkiler oldukça fazla bakım ve ilgi istemektedir.

 

Latincedeki İsmi

Anubias Gilletii

Coğrafik KökeniNijerya, Kameron, Kongo, Zaire
Uzunluk40-55 cm (santimetre)
Bakım Kolay
Işık AralığıÇok az – Orta
Işık İhtiyacıDüşük
Su Sertliği12 – 13
Su Sertliği Aralığı0 – 20
Sıcaklık20-30 ° C
Ph 6.5 – 7.5
Ph Aralığı6.5 – 8
Gelişim HızıÇok Yavaş
Genel BilgilerRizom kalınlığı 1 cm’e ulaşabilen iri bir Anubias türüdür. Çiçeğinin gövdesi 20 cm’e kadar büyür. Anubias hastifolia ve Anubias pynaertii ile çok benzerlik gösterdiği için bu türlerden ayırdetmenin en iyi yolu, çiçek açtığında çiçeğinden türünü saptamaktır.

 

Facebook sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.