Anubias gigantea (Dev Anubias)

Dev Anubias (Gigentea)

Bakımı kolay olan Anubias gigantea bitkisi diğer ismi ile dev anubias bakımı kolay türdür. Akvaryum Anubias gigantea dev anubias bakımı gelişimi ve ışık ihtiyacı karşılandığı zaman akvaryum da oldukça hoş görüntü sağlayacaktır. Rimozomlu bitkiler ailesinde olan anubias gigantea diğer anubias türleri gibi çiçek açabilir.  Herkez Akvaryumların dekoratif olarak güzel görünmesini ister. Doğallık bakımından buna en uygun olanda bitkilerdir, her Akvaryum bitkisinin ihtiyaçları bir değildir kimi bitkiler için ışık fazla gerekirken kimisi için az ışık gerekir. Bitkiler besinlerini kumdan alırlar bu yüzden bitkili akvaryumlarda kum olması en idealidir. Aynı zamanda bitkilerin gelişimi için Co2 sistemleri olması gerekir. Co2 sistemini evde mayalı sistem olarakda yapabilirsin. Veya oksijen tüpü Basınç düşürücü Co2 regülatör, Selonoid valf, İnce ayar vanası, kabarcık sayacı, diffüzör gibi malzemeleri alarak hazır sistemleri de kullanabilirsiniz.

Kendini kütüklere bağlar. Bir kütük üzerine dikmek gelişimini hızlandıracaktır. Bilinen en büyük anubias türüdür.

Akvaryum da bitki kullanmak balıkların sağlığı içinde oldukça önem taşır. Özellikle canlı doğuran balıklarının yavruları için bitkiler yavrulara saklanma alanı oluştururlar. Çürüyen bitkiler ve bitki üzerinde yetişen algler ve yosunlar da farklı akvaryum canlıları için besin kaynağıdır. Hatta akvaryumda bitki bulundurmak bile akvaryum filtrasyonuna katkı sağlayacaktır. Bu yüzden her akvaryumda bitki olması gerekmektedir.  Bakımına uygun bitki kullanmak hem sizin hemde besleyeceğiniz bitki için önemlidir bazı bitkiler oldukça fazla bakım ve ilgi istemektedir.

Latincedeki İsmi

Anubias kızgözü (Dev Anubias)

Coğrafik KökeniAfrika
Uzunluk30 cm +
Bakım Orta
Işık AralığıOrta
Işık İhtiyacıDüşük – Yüksek
Su Sertliği12 – 13
Su Sertliği Aralığı0 – 20
Sıcaklık20-30 ° C
Ph 6.5 – 7.5
Ph Aralığı6.5 – 8
Gelişim HızıÇok Yavaş
Genel BilgilerKendini kütüklere bağlar. Bir kütük üzerine dikmek gelişimini hızlandıracaktır. Bilinen en büyük anubias türüdür.

 

Facebook Sayfamız

Youtube Kanalımız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.