Şeker Pembe

Şeker Pembe

Akvaryum ortamında üretilerek stabil hale gelmiş olan şeker pembe chiclidleri hibrit balıklardır. Malavi gölü balıkları ile çiftleştirilerek elde edilmiştir. Diğer malawi chiclidleri ile beraber beslenmesinde hiçbir sorun yoktur.

Latincedeki İsmi

Yoktur

Coğrafik KökeniHibrit balıklar akvaryumda üretilmiştir. Doğada böyle bir balık yoktur.
BeslenmeHem etçil hem otçul
Davranış BiçimiOrta Derecede Agrasif
Kendi Türleriyle DavranışOrta Derecede Agrasif
Işık İhtiyacıDüşük –  Orta
Yüzme SeviyesiTaban – Orta
Cinsiyet AyrımıErkekler dişilere göre daha büyük ve renkli olurlar. Anüs vent kontrolü, ve anal yüzgeçler ile de cinsiyet belli edilebilir. Dişilerde alt yüzgeç kuyruklarında yalancı yumurta olmaz veya az olur.
Sıcaklık24°C – 27°C
ÜremeErişkinliğe 9 – 12 ayda ulaşırlar. Erkek pempe chiclidler hazır olan dişilere kur yaparak bölgesine götürür dişiler kuma yumurta düşürür ardından erkek yumurta üzerine titreyerek sperm bırakır ve dişi yumurtaları ağzına alarak kuluçka süresini başlatır.
Ph Aralığı6,5 – 8,0
En Az Akvaryum Hacmi120 Litre
En Fazla Büyüdüğü Boy15 cm
Zorluk Seviyesi2

 

Ağızda kuluçka yapan bu türün kuluçka süresi 21 gündür bu süre kısaltılmak isteniyor ise kusturma yöntemi yapılarak yavru balıklar kuluçkaya eklenebilir keselerinden kurtulduktan sonra ise yavruluğa veya yavru akvaryumuna eklenmelidir. En fazla büyüdüğü boy 15cm olan bu tür için en az akvaryum hacmi 120 litre olması gerekmektedir.

Facebook Sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.