Ludwigia repens (Gül)

Ludwigia repens (Gül)

Ludwigia repens (Gül) bitkisi bakılı oldukça kolay nerdeyse bütün su şartlarında yaşayabilen bir bitki türüdür. Lapistes yavrularına saklanmaları için oldukça büyük katkı sağlarlar.

Latincedeki İsmiLudwigia repens (Gül)
Coğrafik Kökeni
    Kuzey Amerika
Uzunluk20-50 cm (santimetre)
Bakım Kolay
Işık AralığıÇok az – Orta
Işık İhtiyacıDüşük
Su Sertliği12 – 13
Su Sertliği Aralığı0 – 20
Sıcaklık20-30 ° C
Ph 6.5 – 7.5
Ph Aralığı6.5 – 8
Gelişim HızıHızlı
Genel BilgilerYeni başlayanlar için uygun bir türdür. Özellikle ülkemizde hemen her akvaryumcuda bulunur. Güçlü ışık altında bitkinin kolları adeta ışığa ulaşmak için yarış halindedir.

 

Canlı doğuran akvaryumlarında bitki bulundurmak yavruların saklanmaları açısından oldukça büyük önem sağlamaktadır bizlerde canlı doğuran akvaryumlarımızda eledoa gül amazon gibi bitkileri canlı doğuran akvaryumlarımıza ekleriz Bu bitkilerin hem bakımları kolay hemde tek istedikleri şey ışıktır. Güçlü bir ışık olduktan sonra gül ve eledoa bitkisini kimse tutamaz sürekli olarak kollara ayrılır ve yeni fideler verir.

Gül bitkisi için herhangi bir gübreye veya co2 sistemine gerek yoktur. Eğer gübre ve co2 sistemi de bu akvaryum içinde var ise kırmızı kırmızı açan gül bitkilerinin yapraklarını sıklıkla görmeye başlarız. Unutmayınız ki bitkiler ışığa doğru büyüme gerçekleştirir. Işık ne kadar güçlü olursa bitki de o kadar yayılıp saçılmaya başlayacaktır.

Facebook sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.