L001 Pleco Hakkında bakımı üretimi ve diğer bilgileri

L001 Pleco

Loricaridea ailesinin üyesi olan pleco L001 hakkında beslenme bakım üretim su değerleri yaşadığı alanı hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz.

Latincedeki İsmi

Pterygoplichthys joselimaianus

Coğrafik KökeniGüney Amerika: Tocantins Nehri havzası. Amazon, Lower Amazon.
Önerilen Tank ArkadaşlarıBüyük bireylerin göze çarpan saldırganlığı ve yiyecek rekabetinden dolayı diğer plecolar hariç, hemen hemen her balık için uygundur.
BeslenmeMarul, Bezelye, Dondurulmuş Ispanak ve dibe ulaşan hazırlanmış yiyecekler. Daha büyük balıklar karideslerin veya tatlı su alabalığının tadını çıkarır. Algler (özellikle yumuşak kahverengi) severek yenilecektir.
Davranış BiçimiAgrasif
Kendi Türleriyle DavranışAgrasif
Ortak İsimleriL022
Yüzme SeviyesiTaban
Cinsiyet AyrımıOlgun balıklarda genital papillaların karşılaştırılması cinsiyetlerdeki eğitimli göze göre farklılıklar göstermektedir. Erkeklerde bu, balığın yürüyen aksamından belirgin şekilde çıkıntı yapan, küçük ama kalın bir kütüktür. Kadınlarda daha az belirgindir ve gömülüdür veya vücuda düz uzanır.
Sıcaklık24°-29°
ÜremeAkvaryum Ortamında Üretilmemektedir.
Ph Aralığı 
Su Sertliği 
En Az Akvaryum Hacmi 
En Fazla Büyüdüğü Boy30cm 
Zorluk Seviyesi 
Genel YorumPterygoplichthys , sırt yüzgecindeki ışınların sayısı ile tanımlanabilir. On veya daha fazla dorsal ışın (genellikle 10’dan fazla) bunun bir Pterygoplichthys olduğunu gösterir . Diğer birçok Plecos (özellikle daha büyük 8 veya daha az ışınları var Hypostomus büyük olasılıkla türler ile karıştırılmamalıdır Pterygoplichthys ).


 

L001, L022 ile aynıdır.
Teşhis (Fransızca’dan çevrilmiştir): Pterygoplichthys joselimaianus , orta büyüklükte hafif noktalar, az çok birleşmiş, tüm vücudu ve yüzgeçleri kaplayan koyu renkli bir kürk ve kancaları geç çıkan bir preoperulum ile ayırt edilir.
P. joselimaianus , P. lituratus ile benzer bir görünüme sahiptir veP. parnaibae . Üç ile, farklı su yolları toplanır P. joselimaianus Goias, durumuna Rio Tocantins’daki havzasında menşeli P. lituratus Rio Madiera havzasında menşeli, Rondonia ve Mato Grosso, ve durumları , P. parnaibae Rio Parnaiba menşeli Maranhao eyaletindeki havza.

 

Facebook Sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Seri İlan Site

 

Diğer Görüntüler: L001 Pleco

l01 pleco
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.