Bakteriler İçin İlaçlar ve Kullanım Yeri

Balıklar için ilaçlar

Balıklar için ilaçlar ı kullanırken oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Burada yazan bilgiler tecrübesiz akvaristlerde daha büyük sorunlara neden açabilir.

BURADA YAZAN BÜTÜN İLAÇLARI VE TEDAVİLERİ BİLİNÇSİZ VE TECRÜBESİZ ŞEKİLDE KULLANMAYINIZ. ANTİBİYOTİKLER BALIKLARIN İÇ ORGANLARINA ÇOK BÜYÜK ZARAR VERİRLER. ÖNEMLİ OLAN DOĞRU TEŞHİSDİR. %90 OLARAK BALIĞI ÖLDÜREN HASTALIK DEĞİL YAPILAN YANLIŞ TEDAVİ YÖNTEMLERİDİR.

Balıklar için ilaç Üçlü Sülfa (Sülfamerazin, Sülfametazin, Sülfathiazol) ve Diğer Sülfa Bazlı İlaçlar:

Sulfalar tüm antibakteriyeller (antimikrobiyaller) olarak kabul edilir.

Bu ilaçlar bakteriyostatiktir, yani bakterilerin büyümesini önlerler ancak öldürmezler.
Sulfalar genellikle aerobik gram negatif organizmalara karşı en etkilidir ve zaman zaman anaerobik gram negatif bakterilere karşı etkilidir, ancak Streptococcus gibi aerobik gram-pozitif bakteriye karşı güvenilir değildir
Daha fazlası: Streptococcus Eye Infection

Sulfa ilaçları, bakteri üremesi için gerekli bir bileşen olan folik asit sentezini inhibe ederek hücre büyümesini durdurur. Folik asit büyük bir moleküldür ve bakteriyel hücrelere girememektedir, bu nedenle bakterilerin bileşiği hücre içi olarak sentezlemesi gerekir.
Hayvan hücreleri folik asidi sentezleyememektedir ve diyette verilmelidir. Bu nedenle sulfa ilaçları hayvan hücrelerine toksik değildir.

Sülfonamid tıpta en eski arasındadır, ilk olarak bir sülfonamid ticaret Prontozil 1932 yılında Bayer tarafından deneylerle kadar uzanan seçildi varlık
sucul kullanım sülfa için sıklıkla kadar etkili veya güncel olmayan birçok akvaryum tarafından kötülense, henüz gerçeklik Üçlü Sulfa, sıklıkla diğer antibiyotiklerin başarısız olduğu ve bazen de daha az yan etkisinin olduğu durumlarda çalışacaktır (bu, Sulfas’ın biraz toksik olduğu için yan etkilerinin olmadığı, fark edilmeden kullanıldığında kan anormallikleri ve böbrek hasarı ürettiği anlamına gelmez).
Sulfalar ayrıca zayıf kullanıma karşı duyarlı olma eğiliminde değildir (yani tam tedavi rejimini takip etmemek anlamına gelir).

KULLANIM

Nispeten geniş spektrumlu bir antibakteriyel ilaç; yüzgeç ve kuyruk çürüklüğü, ağız mantarı ve kenetlenmiş veya çökmüş yüzgeçler, Kolumnariler (SADECE hafif ila orta dereceli enfeksiyonlar) ve hemorajik septisemi (bağırsaktaki Aeromonas enfeksiyonları için etkili olmamasına rağmen).
Triple Sulfa, bakteriyel patojen olarak Pseudomonas ile temel Fin Rot enfeksiyonları için çok etkilidir. Ayrıca kanat kıstırmasından kaynaklanan hasarlı yüzgeçler için de faydalıdır.
Sulfalar hala, yaralar veya büyük yaralar için daha iyi anti-mikrobiklerden biridir (Nitrofurazon ve Neomisin, diğer potansiyel seçimler veya olası kombinasyonlardır). İnatçı yaralar için Neomisin ile kombinasyon halinde kullanım, özellikle düşük pH akvaryumları / havuzları da dikkate alınır.

Balıklar için ilaçlar : Üçlü Sülfa, kazıma, aşınma veya benzeri nedenlerden dolayı bir enfeksiyon olduğunda genellikle iyi bir seçimdir. Pop-eye dahil olmak üzere balık gözü sorunları için ilk tercih genellikle olmasa da, ilk tercih gözle ilgili bu tür hastalıkları tedavi etmekte başarısız olursa, ilk tercih veya ikinci seçenek olabilir. Bu sadece tank içi muameleyi değil, aynı zamanda “Balık Banyosu” muamelesinin bir parçası olarak kullanılmasını da içerir.
Daha fazla bilgi: Balık banyoları, Dipsler, Swablar

Hala yararlı olan ve Malakit Yeşil ile kombinasyon halinde kullanılabilecek eski bir bekleme (özellikle Ich daha az balık işlerken when kuvvetinde MG ile birlikte etkili) veya Acriflavin (bakır sülfat ile birlikte kullanmayın).
Aslında balıklar sağlıklıyken, ancak bir yaralanma veya hafif ila orta şiddette semptomlar (kızarıklık gibi) için, Triple Sulfa (veya Süper Sulfa), akvaryum bakım müşterilerimde sıklıkla tercih edilen tedaviydi. Genelde Furan 2 / Kanamycin kombinasyonu (Spectrogram) gibi daha sonraki tedavileri veya tam şişirilmiş enfeksiyonları (“balık doktoru” çağrılarıyla daha sık karşılaştığımı, sıradan müşterilerime karşı daha yaygındı) ayırttım.

Sulfas’ın birçok balık üreticisi için önemli bir nokta olan yüksek pH seviyelerinde daha etkili olması dikkat çekicidir .

Nasıl tedavi edilir:

Bettas ve diğer balıklarda Fin Rot

Sulfalar ayrıca anti bakteriyel etkinliğini arttırmak için diğer hafif geniş spektrumlu parazit / fungal tedavilerle de güvenle kullanılabilir; bunun iyi bir örneği Medicated Wonder Shell olacaktır.
Ayrıca Triple Sulfa, doğru kullanıldığında biyo-filtreleri nitrifiye etme üzerinde çok az etkiye sahiptir

Ürün Referansı: Medicated Wonder Shell

DOZAJ:

Her tedaviden önce% 25 oranında su değişimi ile her 48 saatte bir 10 galon başına 250 mg (ciddi sorunlar için 24 saat). En az 10 gün boyunca tedavi edin.

Sulfa bulunur (Bu ücretsiz bilgiyi desteklemek için satın almak için tavsiye edilen yer) :
* AAP Bettamax Synergistic Nitrofurazon, Metilen Mavisi, PVP, Vitaminler, NaCl ve Sulfalar: metasin, diazin ve merazin
* Aquarium Pharmaceuticals; AAP’ta Üçlü Sülfa
* AAP PolyGuard
* AAP Maracyn Plus (Sulfamethazine ve Trimethoprim içerir) (Maracyn Plus şu anda üretim dışıdır)

Kontrendikasyonlar

* En iyisi diğer antibiyotiklerle / antimikrobiyallerle aynı anda kullanılmamasına rağmen, malakit yeşili gibi kimyasal boyalarla kullanılması güvenli ve hatta tavsiye edilir.
* Bakır bazlı ilaçlarla kullanmayınız

Balıklar için ilaç TRIMETHOPRIM:

Balıklar için ilaçlar Trimetoprim, Pseudomonas ve Aeromonas dahil olmak üzere birçok aerobik gram negatif bakteri için etkili bir bakteriyostatik antibiyotiktir.

Pseudomonas ve Aeromonas balıklarda fırsatçı yüzgeç çürümesinin yaygın nedenleri olduğundan (bu fırsatın nedenlerinin reddedildiği varsayılarak), bu ilaç veya bunu içeren bir kombinasyon iyi bir alternatif tedavi olabilir.
Aslında bazı Sulfa bazlı ilaçlarla kombine edildiğinde,% 85 oranında bir sinerjizm veya ilave üretti (Kanamisin ve Nitrofurazone’un, tek başına tedavi edildiğinde genellikle başarısızlıkla sonuçlanan Columnaris ve Aeromonas’ı tedavi eden bir sinerjizm üretmesine benzer).

Bununla birlikte Trimethoprim’in anaerobik enfeksiyonlar için kanıtlanmış bir etkinliği yoktur, bu nedenle Aeromonas’ın nedenleri anaerobik ise (çoğu), bu veya Trimethoprim içeren antibiyotikler kötü bir seçim olacaktır.

KULLANIM:

Nitrifikasyon bakterilerine karşı daha sert bir antibiyotik olmasına rağmen% 100 sülfalara iyi bir alternatif.
Özellikle yüzgeç ve kuyruk çürüğü için yararlıdır.

Kontrendikasyonlar

* Bir akvaryumdaki bakterileri nitrifikasyona karşı çok sert olabilir, aşırı doz almayın ve sadece iyi kurulmuş akvaryumlarda kullanın.
* Trombositopeniye (kan trombositlerinin düşmesine) neden olabilir, bu nedenle balıklarda büyük yaralar varsa veya septisemiden muzdaripse bu kötü bir seçimdir. O zaman daha iyi bir seçim saf bir Sulfa ürünü veya başka bir ilaç kombinasyonu olacaktır.

Balıklar için ilaç Trimethoprim

Referans:
Sülfametoksazol, Trimetoprim,

Tetrasikin hidroklorür:

KULLANIM:

Balıklar için ilaçlar Tetrasiklin, Streptomyces bakterileri tarafından üretilen büyük bir antibiyotik sınıfının adıdır.
Bunlar arasında Tetrasiklin Hidroklorür (burada tartışılacaktır) ve yakından ilişkili olmalarına rağmen sıklıkla çok farklı sonuçlar veren (yan etkiler çok benzer olsa da) diğerleri bulunur.
Bunu göz önünde bulundurarak, sonuç antibiyotiklerinde çok benzer ancak çoğu zaman çok farklı karıştırmamak önemlidir. Ne yazık ki bu, özellikle Columnaris (Flexibacter) tedavisi için çok sık yapılır.
Etkili olabilen minocyline (Columnaris için ilk tercihim değil) genellikle Tetrasiklin Hidroklorür ile karıştırılır.

Tetrasiklin Hidroklorür, balıklarda Streptococcus ve SOME gram-negatif enfeksiyonlar gibi genellikle gram-pozitif olan bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan doğal olarak oluşan bir Tetrasiklin’dir.
Bakterilerin çoğalması ve bölünmesi gereken (bakteriyostatik) proteinlerin üretimine müdahale eder. Bununla birlikte, birçok bakteriyel patojen Tetrasiklin Hidroklorüre karşı direnç geliştirmiştir.

Tetrasiklin Hidroklorür genellikle aerobik bakteriler için daha etkilidir (Columnaris sadece aerobiktir, ancak Aeromonas ve diğer birçok patojen anaerobik olabilir).
Columnaris’e göre, aerobik olmasına rağmen gram negatif olduğu, Tetrasiklin Hidroklorürün gram negatif bakteri için daha az etkili olduğu da belirtilmelidir.
Tetrasiklin ailesinin bir üyesinin; Minosiklin hidroklorür, gram negatif bakteriler için Tetrasiklin Hidroklorürden daha etkilidir.Balıklar için ilaçlar

Kullanımlar arasında (genellikle bu semptomların gram pozitif nedenleri); yüzgeç ve kuyruk çürümesi (bölünmüş, düzensiz ve kötüleşen yüzgeç ve / veya kuyruk), Popeye (çıkıntılı gözler, bulutlu veya puslu olabilir), solungaç hastalığı (şişmiş, renksiz solungaçlar, hava solması ve aktivitede azalma) ve ikincil enfeksiyonlar.Balıklar için ilaçlar

Tetrasiklin Hidroklorür etki şekli, 30S alt birimine bir aminoasil-tRNA bağlanma mekanizması yoluyla bir protein sentez inhibitörüdür. Direnç modu, hücre duvarı geçirgenliğinin kaybıdır.
Not, Tetrasiklin kırmızı kan hücresi sayısını azaltabilir ve anemiye neden olabilir, çünkü bu nedenle kanayan bir balıkla yapmak istediğiniz son şey olduğu için yaralı balıklarla birlikte kullanmam.Balıklar için ilaçlar

Tetrasiklin son kullanma tarihinden sonra tehlikeli hale gelir. Çoğu reçeteli ilaç son kullanma tarihinden sonra YAVAŞLAŞTIRMA gücünü kaybederken, tetrasiklin zamanla toksik olabilir.

Bu, özellikle diğerleri başarısız olduğunda yararlı bir antibiyotik olabilir, ancak Tetrasiklin, sıcak kanlı hayvanlarda (insanlarda ve Veterinerlikte) balıklardan daha yararlıdır.
Özellikle deniz akvaryumları için akvaryum kullanımındaki faydaları (anemi ve nitrifikasyon bakterilerine müdahale etmek, genellikle akvaryumun yüzeyinde “kahverengi köpük” üretmek gibi) daha fazla ağırlaştırmak için yan etkiler buldum.
Bu nedenle (nitrifikasyon bakterilerinin yok edilmesi) Tetrasiklin VE Eritromisinin kombine kullanımına karşı şiddetle tavsiye ederim (bu iki antibiyotiğin yan etkileri, kombinasyon halinde kullanıldığında elde edilen faydaları genellikle ortadan kaldıracaktır).Balıklar için ilaçlar

Tetrasiklin Hidroklorür ile ilgili bir başka not, kalsiyumun daha büyük miktarlarda bulunduğu yerlerde kolayca emilmesidir, bu da genellikle bu antibiyotiği tuzlu su ve yüksek GH (sert su) tatlı su akvaryumlarında işe yaramaz hale getirir.

KULLANIM ŞEKLİ:

20 galon suya 250-500 mg. Her tedaviden önce% 25 su değişimi ile 48 saatte bir (ciddi sorunlar için 24 saat). Bu ürün 7.5’den yüksek ph değerine sahip suda çalışmaz – DENİZ KULLANIMI İÇİN DEĞİL! (pH’ı 7.6’ın üzerinde olan tatlı su akvaryumlarında da etkili değildir)

Tetrasiklin Hidroklorür bulunur (Bu ücretsiz bilgiyi desteklemek için satın almak için önerilen yer):
AAP Pro Serisi Tetrasiklin (API tarafından üretilmiştir)

Hastalık Referansları:

* Sütunlular (Flexibacter)
* Balıklarda Streptococcus, Göz Enfeksiyonları

Kontrendikasyonlar

* En iyi diğer antibiyotikler veya kimyasal tedavilerle eşzamanlı olarak kullanılmaz (Malakit Yeşili dahil (nota bakın), ancak Metilen Mavisi içeren bir banyoda kullanım uygundur.Balıklar için ilaçlar
* Amonyak / nitrit zehirlenmesi olan balıklar, yüksek sıcağa maruz kalmadan kaynaklanan akut hasar veya Kadife, Ich, Flukes veya benzeri parazitlerin akut solungaç istilası gibi düşük kırmızı kan hücresi sayısı (anemi) olan balıklarla KULLANMAYIN. solungaçlara saldıran ve böylece balığı anemik hale getiren
* Yüksek kalsiyum içeriğine sahip suda daha az etkilidir
* Demir oksit içeren ürünlerle kullanmayın
NOT: Malakit Yeşili ile kombinasyon halinde önerilmez Malakit Yeşili genellikle kırmızı kan hücresi sayısını azaltabilen dış parazitler için kullanılır ve Tetrasiklin tam tersi iken MG’nin yüksek kalsiyum seviyelerinde daha etkili ve güvenlidir.

Balıklar için ilaç Minosiklin:

KULLANIM:

Minosiklin olarak da bilinen Minosiklin hidroklorür, geniş spektrumlu tetrasiklin antibiyotiklerin bir üyesidir ve diğer üyelerden daha geniş bir spektruma sahiptir, özellikle Minocyline’ın diğer aktivitelere kıyasla daha fazla aktiviteye sahip olduğu gram negatif bakteriler için gram negatif antibiyotikler).

Minosiklin de sentetik iken Tetrasiklin Hidroklorür ve Oksitetrinlin doğal olarak meydana gelir. Ayrıca Minosiklin’in diğer tetrasiklinlerin serum seviyelerini 2-4 kat koruduğuna dikkat edilmelidir (150 mg, 24-48 saatte 250 mg Tetrasiklin Hidroklorit ile karşılaştırıldığında aktivite seviyelerinin 16 katını verir).

Viral septisemi için etkili bir tedavi, sadece önleme olmamasına rağmen, septisemi için iyi bir seçim olmasını sağlayan mükemmel anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.
Minosiklin, yüzgeç / kuyruk çürümesi ve OCCASIONALLY pop gözünün bazı nedenleri için de etkilidir ve bazen damla için önerilir. Ancak Dropsy’ye gelince, buna karşı şiddetle tavsiye ederim, çünkü bu antibiyotik olası bir Dropsy vakasında istediğiniz son şey olan ciddi böbrek hasarına neden olabilir.
Bununla birlikte Minosiklin (Maracyn 2) genellikle yaralı balıklar için iyi bir ilk seçenek değildir; Nitrofurazon, Sulfa Ürünleri ve Neomisin yaralar / yaralar için daha iyi seçimlerdir.

Dropsy hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu makaleye bakın:
Dropsy ile Betta

Minosiklin ayrıca Kanamisin gibi emilen bir cilde sahiptir (her ne kadar iyi olmasa da), bu da etkinliği artırabilir. Ayrıca omurgasızlar için toksik değildir, ancak Marine akvaryumlarında kullanılmamalıdır.

Minosiklin (diğer Tetrasiklinler gibi) kalsiyum tarafından kolayca emilir, bu da bunu tuzlu su veya yüksek GH tatlı su akvaryumları (Afrika Çiklitleri, canlı taşıyıcılar gibi) için POOR seçimi yapar, bu durumlarda Kanamisin daha iyi bir seçimdir.

Yukarıdaki nokta genellikle iyi akvaryumcular tarafından özlenir (genellikle Maracyn-2’yi tavsiye etmeyi seven birçok forumda).
Bunun nedeni, Maracyn – Two (Minosiklin), doğru sorun için doğru koşullarda (nispeten geniş spektrumlu) kullanıldığında iyi bir ürün / ilaç olmasına rağmen, sorun, karşılaştığım veya bulunduğum akvaryumların çoğunun gönderilen (e-mail, vb.) su parametrelerinin Minosiklin’in gerçekten etkili olması için çok yüksek bir mineral seviyesine (200’ün üzerinde GH) sahip olması.
Aslında, Maracyn 2’yi daha az etkili kılan bu aynı minerallerin, balığın hastalıkla mücadele etme konusundaki doğal yeteneğini (daha iyi osmoregülasyon ve Redox aracılığıyla) geliştirebileceği problemi yatıyor.

Tetrasiklin ile olduğu gibi Minosiklin’in tehlikeleri hakkında bir başka not, Minosiklin’in son kullanma tarihinden sonra tehlikeli hale gelmesi, diğer bir deyişle süresi dolmuş Minosiklin’in zamanla daha toksik hale gelmesidir.

Bu noktaları göz önünde bulundurarak, genellikle Minocycline’ı tavsiye ettiğim SADECE akvaryumlar Discus Akvaryumları gibi Amazon Nehri tanklarıdır.

DOZAJ:

Maracyn-Two, bu anti-biyotik için birincil kaynaktır, Mardel (Maracyn –2 üreticisi) tarafından verilen talimatları izleyin.

Referanslar:
Mınosıklın

Kontrendikasyonlar

* En iyi diğer antibiyotikler veya kimyasal tedavilerle aynı anda kullanılmaz, ancak Metilen Mavisi ile banyoda kullanım uygundur
* Demir oksit içeren ürünlerle kullanmayın
* Diğer Tetrasiklin ürünleri ile yaşadığım deneyimden bir sorun olmasa da, Minosiklin hala amonyak / nitrit zehirlenmesi olan balıklar veya düşük kırmızı kan hücresi sayısı (anemi) olan balıklar ile kullanmak için iyi bir ilk seçenek değildir. solungaçlara saldıran ve böylece bir balığı anemik hale getiren Kadife, Flukes veya benzeri parazitlerin akut solungaç istilası

Balıklar için ilaç Kinin Sufat

İlk insan anti malaryal ilaç olarak kabul edilen kinin Sülfat / Hidroklorür, parazitlerin hücre içi organellerinde pH yükselmesine neden olarak çalışır, bunun membran bileşenlerinin ve makromoleküllerin hücre içi taşınmasını ve bu parazitlerin hücresel başarısızlığına yol açan fosfolipaz aktivitesini bozduğu düşünülmektedir. .

Klorokin, 1934’te Metilen Mavisi (1891’de anti-sıtma ilacı olarak da kullanılır) ve Kinin Sülfattan geliştirilmiştir. Klorokin ve Metilen Mavisi formülü de benzerdir (MB: C16H18ClN3S / Klorokin: C18H26ClN3).

Belirtildiği gibi, Klorokin veya Klorokin Fosfat, deneyimlerimden daha etkili olan (ancak aynı zamanda ölümcül ve aşırı dozda dozlanan) Quinine Sulfate veya Quinine Hydrochloride ile ilişkili bir ilaçtır. “Marex” ürününde olduğu gibi Pirimethaminler ile birleştirildiğinde, Oodinium’un yanı sıra diğer Ektoparazitler ve Flukes tedavisi için çok etkili olabilir.

Klorokin Fosfat, suda hızla parçalanan ve etkili olması için saf olması gereken bir ilaçtır, çoğu su kaynağı% 99 saf değildir.
Bunu akılda tutarak indirimli akvaryum ürünü satıcı plasebo ürünü “New Life Spectrum’un Ick Shield Peletleri” ne dikkat edin, hatta ilaç sınıfı% 99 saf Klorokin Fosfatla (şüpheli) ıslatılmış bile olsa, bu ürün çalışamaz çünkü Klorokin Fosfat yalnızca HARİCİ parazitlerin serbest yüzme aşamasını başarılı bir şekilde hedeflediği kanıtlanmıştır. Bu yüzden tozu bir hastane tankında dozlamalısınız. Balıkla beslenen trophonlarda etkili olduğuna dair bir kanıt yoktur. Yemek ıslatma, trophonların yapışmasını önlemede bir şekilde etkili olsa bile, balıklarınızın her birinin arka arkaya 72 gün boyunca yediğinden emin olmanız gerekir.
Alt satırda, bu ürünü KAÇININ.

Referanslar:

Yeni Yaşam Spektrum ick kalkan, Yılan yağı?
Balık Beslenmesi; Gerçekler

Klorokin Fosfatın daha iyi bir kullanımı, Pirimetamin genellikle vücudun ciddi parazit enfeksiyonlarını (toksoplazmoz) tedavi etmek için kullanılan Pyrimethamine ile sinerjistik bir kombinasyondadır.
“AAP Marex” ürünü bu kombinasyonu içerir.

AAP Marex’te bulunan bu kombinasyon, bakır ve diğer birçok kimyasal tedavinin sadece birçok Ektoparazitin serbest yüzme aşamalarında etkili olduğu solungaç filamentleri de dahil olmak üzere hemen parazit üzerinde etkili olduğu için bakır gibi kimyasal tedavilerden daha hızlı çalışır.
Bu Klorokin Fosfat / Pirimethamin kombinasyonu Oodinium için şimdiye kadar kullandığım en hızlı etkili tedavidir, ancak sıklıkla Bakır ile bir takip tedavisi buldum veya ana akvaryumu balıksız tutmak 4 hafta boyunca uzun vadeli sonuçları iyileştirecektir.
Bu Klorokin Fosfat / Pirimethamin kombinasyonu, tatlı sudaki solungaç parazitleri için mükemmel bir tedavidir ve ciddi vakalar için genellikle Praziquantel ile güvenli bir şekilde birleştirilebilir.

KULLANIM:

Kinin Sülfat / Hidroklorür, dayanıklı Ich suşları (özellikle daha az balıkta) ve Protozoan, cilt ve Rams hastalığının (sema hastalığı belirtileri) zayıflamasına neden olur.
Metronidazol ile kombine edildiğinde dirençli Hexamita suşları için de yararlıdır.
Kinine Hidroklorür Malakit Yeşil ile birleştirildiğinde, bu mevcut en etkili ve kanıtlanmış Ich ve benzer tek hücreli ektoparazit tedavilerinden biridir! AAP Super Ich Plus, zor Ich vakaları için ikisini birleştiren ve Ich tedavisidir (Cory Cats & Loaches gibi hassas balıklar için bu ürün / kombinasyon yarım dozda kullanılmalı ve Triple Sulfa ile kombine edilmelidir) .

KULLANIM ŞEKLİ:

10 galon suya 250 mg. 4-5 gün boyunca günde bir kez. Her işlemden önce% 25 su değişimi yapın. Kinin Hidroklorür genellikle mevcut olduğunda Kinine Sülfattan daha güvenlidir.

Quinine / Chloroquine (Bu ücretsiz bilgiyi desteklemek için satın almak için önerilen yer) konumunda bulundu:
* AAP Super Ich Plus (Malakit Yeşili ve Kinin Hidroklorür)
* AAP Greenex (Super Ich Plus’ın deniz versiyonu)
* AAP Marex
* AAP PolyGuard (kinakrin olarak)

Balıklar için ilaç OKSİETETRASİKLİN / Doksisiklin:

Oksitetrasiklin, Tetrasiklin Hidroklorürden daha geniş spektrumlu (ancak Min gramiklin kadar, özellikle gram negatif bakteriler için geniş spektrumlu olmayan) doğal olarak oluşan bir Tetrasiklin’dir.

Doksisiklin, su ortamlarımızda genellikle daha üstün olan oksetetrasiklinden sentetik olarak türetilmiş geniş spektrumlu bir antibakteriyeldir.
Doksisiklin ayrıca akvaryum gölet balıklarımızda bulunan Oodinium & Ich ile benzer bir patojen olan gecikmiş anti-sıtma aktivitesine sahip olduğu gösterilmiştir. Ancak bu, akvaryum balıklarımızda bu kullanım için “en iyi ürün” değildir

KULLANIM:

Oksitetrasiklin ve Doksisiklin gram pozitif (Streptococcus gibi) ve akvaryum / havuz ortamlarında bulunan bazı gram negatif bakterileri (bazı Vibrio türleri gibi) tedavi eder.
Maladies şunları içerir; Vücut Balçık ve Bulutlu Gözler (en iyi kullanımı), Deniz ülseri hastalığı, soğuk su hastalığı, bakteriyel hemorajik septisemi (Belirtiler: Vücutta ve yüzgeçlerde kırmızı çizgiler) veya vücutta kızarıklık. Ayrıca açık yaralar veya pul ve ağız mantarı kaybı.

Hem Oksetetrasiklin hem de Doksisiklin, ilaçlı balık yemi ıslatmasında kullanılabilir
Referans: Akvaryum İlaçları Bölüm 1; Balık Yemi Teslimatı

KULLANIM ŞEKLİ:

Her tedaviden önce% 50 su değişimi ile 48 saatte bir 20 galon (250 saat ciddi sorunlar için) başına 250-500 mg çay kaşığı. Bu antibiyotik, özellikle ph’nız 8.0’ın üzerindeyse, gıda ile karıştırılarak en iyi şekilde kullanılır.

Kontrendikasyonlar

* En iyi diğer antibiyotikler veya kimyasal tedavilerle aynı anda kullanılmaz, ancak Metilen Mavisi ile banyoda kullanımı uygundur.
* Amonyak / nitrit zehirlenmesi olan balıklar, yüksek sıcağa maruz kalmadan kaynaklanan akut hasar veya Kadife, Flukes veya saldıran akut solungaç istilası gibi düşük kırmızı kan hücresi sayımı (anemi) olan balıklarla kullanmayın. solungaçları ve böylece bir balığı anemik hale getirir
* Tüm Tetrasiklin ürünlerinde olduğu gibi, yüksek kalsiyum ortamlarında daha az etkilidir (Doxycycline kalsiyum bağlanması için diğer Tetrasiklinlerden daha düşük bir afiniteye sahip olmasına rağmen).
* Demir oksit içeren ürünlerle kullanmayın

Kaynak (Bu ücretsiz bilgiyi desteklemek için satın almak için önerilen yer):
AAP Fin ve Vücut Kürü (API tarafından üretilmiştir)

Balıklar için ilaç Nitrofurazone

KULLANIM:

Tatlı su ve deniz balıklarında hastalığa neden olan bazı gram-pozitif ve birçok gram-negatif bakteri için bakterisidal.
Nitrofurazon birkaç bakteriyel enzimi, özellikle glikoz ve piruvatın aerobik ve anaerobik degradasyonunda rol oynayanları inhibe eder.
Genellikle balık yaraları veya büyük yaralar için, özellikle daha düşük bir GH ile birlikte 7.2 veya daha düşük pH’a sahip akvaryumlarda iyi bir seçim. Üçlü Sülfa, yüksek pH’lı su için daha iyi bir seçimdir veya Neomisin veya Kanamisin ile birlikte kullanılır.

Bu sentetik antibakteriyel, şu belirtiler gibi Flexibacter / Columnaris’in kontrolü için etkilidir: Vücut ve yüzgeçlerde bulanık, ince, beyaz kaplama.

Columnaris patojenlerinin etkili tedavisi için Kanamisin ile en iyi şekilde birleştirilir, aslında Nitrofurazon ve Kanamisin Kombinasyonu genellikle Columnaris için tek etkili tedavidir.

Nitrofurazon aynı zamanda bu semptomlar gibi Aeromonas için de etkilidir: balıkların ciltte berrak ila sarımsı bir sıvı ile dolu kabarcıklar vardır, bu kabarcıklar büyük yaralara dönüşebilir.
Nitrofurazon da ilgili Vibrio ve benzeri bakteri türleri için genellikle etkilidir.

Diğer Referans Bilgileri:

* Balıklarda Columnaris (Flexibacter)
* Balıklarda Aeromonas, Vibrio, Furunculosis

Nitrofurazon, sistemik hale gelmeyen tatlı su ve deniz balıklarının küçük topikal cilt enfeksiyonlarının kontrolü için özellikle yararlıdır. Nitrofurazon da sütlü bir soyma sümüğü olarak görünebilen Streptococcus iniae’nin yüzey cilt enfeksiyonları için etkilidir.
Deniz ülseri hastalığına ve bazı protozoon istilalarına karşı etkilidir. Bu nedenle, Nitrofurazon, Pimafix veya Melafix gibi ilk adım tedavileri başarısız olduğunda, yaralar ve diğer topikal enfeksiyonlar için iyi bir sonraki adım tedavisidir.
Nitrofurazon ayrıca Koi’de sıklıkla bulunan Furunculosis tedavisinde de faydalıdır.

Nitrofuranlarla ilgili ciddi advers olaylar çok nadirdir. Terapi sırasında bakterilerin nitrofuranlara karşı kazanılmış direnci nadirdir ve 50 yıldan fazla kullanımda önemli bir ölçekte görülmemiştir.

Omurgasızların varlığında kullanmayın.
Nitrofurazon daha düşük pH seviyelerinde daha etkilidir, bu da deniz balıkları için kullanımın ekran akvaryumunda DEĞİL, banyolarda en iyisi olduğu anlamına gelir!

Nitrofurazon Cilt tarafından emilmez, bu nedenle bu Bakterisidalın sistemik enfeksiyonlar için kullanılması önerilmez.
Bununla birlikte, Aquatronics ve ben, Nitrofurazone’un (cilt emici) Kanamisin ile iyi bir şekilde birleştiğini ve AAP Spektrogram gibi bir ilaçta kombine edildiğinde özellikle birbirini tamamlayıcı olduğunu bulduk!
Kanamisin ve Nitrofurazon aynı anda% 100 birleştirildiğinde ve tedavi edildiğinde, bu ilaçlar tamamen anlaşılmayan sinerjistik bir kombinasyon oluşturur, ancak bilinen şey genellikle bir veya diğerini denklemin dışında bırakmak veya her ikisini tam güçte kullanmamak genellikle sonuçlanır. Columnaris gibi inatçı / ileri bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde başarısızlık.
Eşzamanlı olarak tedavi edilmediğinde (bu iki antibiyotiğe ayrı ayrı tedavi etmek gibi), bu sinerjistik etki çok daha az belirgindir

Nitrofurazon genellikle Aeromonas için topikal olarak daha iyi olduğu için, Kanamycin’in cilt emici özellikleri Columnaris için Nitrofurazon ile iyi bir şekilde birleşir.
Bu bakteriyel enfeksiyonları ortalama akvaryumcu tarafından ayırt etmek genellikle zor olduğundan, emin olmadığınızda bu iyi bir kombinasyon olabilir.
İlave Referanslar: Nitrofural, Nitrofurazon; Cilt Emici

Kaynak (Bu ücretsiz bilgiyi desteklemek için satın almak için önerilen yer):
* AAP Spektrogramı; Kanamisin / Nitrofurazon Geniş Spektrum Kombinasyonu
* AAP Bettamax Sinerjistik Nitrofurazon, Metilen Mavisi, PVP, Vitaminler, NaCl ve Sülfalar: metazin, diazin ve merazin
* AAP Nitrofurazon (Furan 2) (API tarafından üretilmiştir)

KULLANIM ŞEKLİ: 20 galon başına 250-500 mg. Her tedaviden önce% 50 su değişimi ile 48 saatte bir (ciddi sorunlar için 24 saat) tedavi edin. 10 gün boyunca tedavi edin.

Nitrofurazon ayrıca AAP PolyGuard ve Jungle Labs Binox’ta da bulunur

Daha soğuk su ortamlarında, akvaryum balığı ve koi ve hatta bitkilerde (1/2 saat banyo / ıslatma için) enfeksiyonlar için özellikle yararlı olan Nitrofurazon için başka bir form Nitrofura G’dir (diğer adıyla Nitrofuracin Green Powder).
Bu ürün sadece Nitrofurazone & M’nin bir kombinasyonudur.

Facebook sayfamız

Youtube Kanalımız

Akvaristler Sosyal Medya Platformu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.