C097

Bilimsel Adı: Corydoras (ln8sc4) sp.
Coğrafi Kökeni: 
Ortak İsimler:
Boyu: 60mm veya 2.4 ”
Beslenme: Tabletler, granüller ve pullar dahil olmak üzere çok çeşitli hazır  gıdaları kabul edeceklerdir. Kan kurdu, un kurdu, grindal solucan, Daphnia ve tubifex gibi canlı (veya dondurulmuş) gıdaları oldukça çok severler.
Cinsiyet Ayrımı: Dişiler büyük ve daha gövdelidir, bu en iyi balıktan gözlenir. Erkekler  olgunlaştıkça üst yüzgeçleri oldukça sivri ve büyük görünür. Dişilerde ise küçük ve oval yapıdalardır. .
Sıcaklık: 
Ph: 
Diğer Parametreler: 
Üreme: Ağaç bitki cam veya herhangi bir yere yumurta yapıştırırlar.
Önerilen Tank Arkadaşları: 
Genel Açıklama:  Genellikle C. sychri ile karıştırılır . Gelen C sychri kafa şekli gözün üzerinde kafasının dorsalden bir tat açısal profili ile, daha uzun ve daha sonra aşağı burnu için. Bazı örnekler burun için bir eğri bile gösterebilir, bu da onu daha eyer şeklindedir. C97 daha kısa, daha düz bir profile sahiptir. Vücut lekelenmesi, C. sychri’de tanımlanan lekeler yerine küçük lekelere benzemektedir , ancak C97’de lekeler genellikle iyi tanımlanmıştır, daha azdır ve daha eşit aralıklıdır.

Renk desenlerini C. loretoensis ( C. sychri ) ve C. atropersonatus (C97) ile karşılaştırırsanız, farklılıkları daha iyi açıklayabilir, ancak her zaman belirli bir miktarda değişkenliğe izin verebilir.
Diğer Görüntüler;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.