C093

Bilimsel Adı: Corydoras (ln5) sp.
Coğrafi Kökeni: 
Ortak İsimler: C089
Boyu: 50mm veya 2 ”
Beslenme: Tabletler, granüller ve pullar dahil olmak üzere çok çeşitli hazır  gıdaları kabul edeceklerdir. Kan kurdu, un kurdu, grindal solucan, Daphnia ve tubifex gibi canlı (veya dondurulmuş) gıdaları oldukça çok severler.
Cinsiyet Ayrımı: Dişiler büyük ve daha gövdelidir, bu en iyi balıktan gözlenir. Erkekler  olgunlaştıkça üst yüzgeçleri oldukça sivri ve büyük görünür. Dişilerde ise küçük ve oval yapıdalardır. .
Sıcaklık: 
Ph: 6,0 – 7,2
Diğer Parametreler: 
Üreme: Ağaç bitki cam veya herhangi bir yere yumurta yapıştırırlar.
Önerilen Tank Arkadaşları: 
Genel Açıklama:  Dişiler C. aeneus’u andırır ; nispeten çekici olmayan renklidirler ve kahverengimsi bir arka plan üzerinde sadece koyu şekilli bir leke spor yaparlar. Öte yandan, daha küçük erkekler (yaklaşık 35 mm), koyu uzunlamasına şeritleri ve metalik parlaklığı ile oldukça çekici renklidir. Renklendirme biraz Aspidoras virgulatus’u andırıyor . Gördüğünüz gibi kafanın kısa ve yuvarlak kısmı nedeniyle Corydoras elegans grubunun bir üyesi gibi görünüyor. Üstelik (bazı istisnalar hariç), bu callichthyids grubu içinde, erkeklerin ve kadınların farklı renkte olduğunu biliyoruz.
Diğer Görüntüler;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.