L177

Bilimsel Adı: Baryancistrus xanthellus

Coğrafi Kökeni:  Brezilya, Pará, Rio

Ortak İsimler:  Altın Nugget, L018, L085, LDA060

Boyu:  240mm veya 9.4″

Beslenme:  Bu balıklar greyderlerdir, ancak yalnızca bitki örtüsü yedikleri anlamında değildir. Onlar aslında yüksek proteinli yiyecekleri aramak için sert yüzeylerdeki organik madde filmini eliyorlar ve çiğniyorlar. Vahşi doğada bu çoğunlukla yosun ve bitkisel maddelerden meydana gelir, ancak küçük böcek larvaları ve kabuklulardan diğer hayvanların yumurtalarına kadar çeşitli yiyecekler içerir. Bunu akılda tutarak, kanlı solucan ve kara solucan gibi dondurulmuş gıdaların yanı sıra donmuş karideslerin muamelesi ile büyük ölçüde vejetaryen bir diyet, salatalık ve kabak görüntülenir.

Cİnsiyet Ayrımı:  Balıklar tam damızlıkta olmadıkça dimorfizm fark etmek zordur. Erkeklerin alnlarına daha düz, daha düz bir eğimi vardır ve başları biraz daha geniştir. Dişiler daha yuvarlatılmış alnına sahiptir ve yumurtlama durumunda orta gövdede hafifçe dolgunlaşır. Her iki cinsiyette de odontodal büyümede belirgin bir fark yoktur.

Üreme:  Esaret altında iyi belgelenmiş üreme bir kez gerçekleştirildi. Balıklar çok özel bir harmanlanmış et, balık ve sebze diyetine sahipti ve bol miktarda mevcut, yüksek DO içeren ve 30 ° C’de yumurtlayan büyük bir akvaryumda tutuldu. Serbest yüzme yavruları, onları yetiştirmek için aynı yiyeceği besledi

Sıcaklık:  25.0-30.0 °

Ph: 6,4 – 7,6

Diğer Parametreler: Göze çarpan bir akım ile temizleyin.

Önerilen Tank Arkadaşları:  Büyük tanklarda karma plecolar. Ufak tanklarda birbirlerini öldürebilir. Bunun yanı sıra tetralar ve corydoraslar ile uyumludur.

Son Güncelleme:20.10.2019

Diğer Görüntüler;

Yoruma kapalı.