L102

Bilimsel Adı: Hypancistrus inspector
Coğrafi Kökeni:  Rio Casiquiare, Rio Negro, Rio Amazonas drenajı, Rio Negro’nun yaklaşık 10 nehir yukarısında, Solano’nun altında, 1 ° 58’N, 67 ° 05’W, Dpto. Casiquiare, Amazonas, Venezuela.
Ortak İsimler: Kartopu pleco
Boyu: 160mm veya 6.3″
Beslenme:
Cinsiyet Ayrımı: Dişi beyaz lekelerle siyah-kahverengi, erkeğin renkleri ve beyaz lekelerinde çok daha kırmızımsı tonları var. Erkek dişi güçlü odontodal gelişime sahipken, dişi neredeyse hiç yoktur ve vücut şeklinde daha dolgun ve yuvarlaktır.
Sıcaklık: 22.0-30.0 °
Ph: 5,4 – 7,6
Diğer Parametreler:
Üreme: Mağara veya küplere yumurta dizerler.
Önerilen Tank Arkadaşları: Küçük tetralar ve diğer benzer küçük balıklar. Ayrıca Corydoras . Yeterince yiyecek aldıklarından emin olmak için özen gösterilmelidir, çünkü biraz utangaç olabilirler ve mümkün olduğunda yiyecek kapmak için yavaş olabilirler.
Genel Açıklama: Beyaz lekelerle siyah veya kırmızımsı koyu gri olmasına rağmen, kartopu plöko en kolay şekilde siyah şerit veya dikiş ile kaudal ve sırt yüzgecinin kenarı boyunca belirlenir. Ek olarak, diş ipliği , bir Hypancistrus türünde beklediğinizle eşleşen diğer plecolardan fark edilir derecede farklıdır . Diğer ışık benekli Hypancistrus türlerine benzerlik H. contradens ve H. sp. L201.
Diğer Görüntüler;

erkek

Yoruma kapalı.