L091

Bilimsel Adı: Leporacanthicus triactis
Coğrafi Kökeni: Caño Mavaquita, Yukarı Orinoco, Amazonas, Venezuela
Ortak İsimler: 
Boyu: 247mm veya 9.7″
Beslenme: Gerçek bir vejeteryan değil, bu yüzden alg gofretleri, salatalık veya kabak (kabak), donmuş kan kurdu, karides, karides ve tablet yemek gibi çok çeşitli yiyecekler. Kabuklu kabuklular veya yumuşakçalar, en sevdiği yiyeceklerdir ancak az miktarda beslenmeli veya kondisyonlama için kullanılmalıdır.
Cinsiyet Ayrımı: Yetişkin erkeklerde baş taraflarında küçük odontodlar, pektoral yüzgeç omurgasında ve tüm vücutta daha fazla odontod, tüm vücutta daha büyük odontodlar, daha büyük bir sırt yüzgeci ve normalde daha güzel bir renklenme olan daha uzun ve daha geniş bir baş vardır
Sıcaklık: 24.0-27.0 °
Ph: 6.0-7,6
Diğer Parametreler:
Üreme:
Önerilen Tank Arkadaşları:En küçük ila orta boy topluluk balıkları. Tetras ve Güney Amerika çiklitleri idealdir, eğer güçlü bir su akımı sağlarken gerçekten gitmezseniz.
Genel Açıklama: Tüm Leporacanthicus spp. kafalarının üstünde küçük, geriye dönük, hafifçe gurur veren, künt diken benzeri bir levhaya sahip.
Yaşına, cinsiyetine, ruh haline veya çevresine bağlı olarak balıklar kahverengi veya griden kömür siyahına kadar değişebilir. Üç canlı turuncu ila sarı lekeler vardır; eşleştirilmemiş kanatçıkların üçünde birer tane.
Diğer Görüntüler;

Yoruma kapalı.