L083

Bilimsel Adı: Pterygoplichthys gibbiceps
Coğrafi Kökeni: Marabitanos, Amazonas Eyaleti, Brezilya yakınlarındaki Upper Rio Negro.
Ortak İsimler: Yelken yüzgeçli pleco L165
Boyu: 450mm 17.7″
Beslenme:
Cinsiyet Ayrımı: Olgun balıklarda genital papillaların karşılaştırılması cinsiyetlerdeki eğitimli göze göre farklılıklar göstermektedir. Erkeklerde bu, balığın yürüyen aksamından belirgin şekilde çıOlgun balıklarda genital papillaların karşılaştırılması cinsiyetlerdeki eğitimli göze göre farklılıklar göstermektedir. Erkeklerde bu, balığın yürüyen aksamından belirgin şekilde çıkıntı yapan, küçük ama kalın bir kütüktür. Kadınlarda daha az belirgindir ve gömülüdür veya vücuda düz uzanır.kıntı yapan, küçük ama kalın bir kütüktür. Kadınlarda daha az belirgindir ve gömülüdür veya vücuda düz uzanır.
Sıcaklık: 23.0-27.0 °
Ph: 6,5 – 7,8
Diğer Parametreler: Bu plecokar büyük oldukları için yoğun atık nedeniyle iyi filtrasyon olan tanklarda bakılmalıdır.
Üreme: Büyük tünellere ve mağaralara yumurta dökerler .
Önerilen Tank Arkadaşları: Hardy ve stoic, daha büyük balıklar için iyi bir arkadaştır. P. gibbiceps genellikle yiyecek için herhangi bir yarışma kazanacağından , benzer büyüklükteki, daha az mağdur olan plecos ile korunacak iyi bir pleco değildir .
Genel Açıklama: Pterygoplichys dorsal yüzgecindeki ışınların sayısı ile tespit edilebilir. 10’dan fazlası Pterygoplichthys olduğunu gösteriyor . Diğer birçok Plecos (özellikle daha büyük 8 veya daha az ışınları var Hypostomus büyük olasılıkla türler ile karıştırılmamalıdır Pterygoplichthys )
Diğer Görüntüler;

 

Albino

Yoruma kapalı.