L081

Bilimsel Adı: Baryancistrus sp
Coğrafi Kökeni:
Ortak İsimler: Altın Nugget
Boyu: 180mm 7,1″
Beslenme: Bu balıklar greyderlerdir, ancak yalnızca bitki örtüsü yedikleri anlamında değildir. Onlar aslında yüksek proteinli yiyecekleri aramak için sert yüzeylerdeki organik madde filmini eliyorlar ve çiğniyorlar. Vahşi doğada bu, küçük böcek larvalarından ve kabuklulardan diğer hayvanların yumurtalarına ve muhtemelen yakın zamanda ölü hayvanlara kadar çeşitli yiyecekler oluşturabilir. Bunu akılda tutarak, solucan ve kara solucan gibi dondurulmuş besinler, dondurulmuş karideslerle birlikte sunulmalıdır. Yosun ve bitkilerden uzak durulur, ancak kabul edilen menüde salatalık ve kabak bulunur. Kabul edilen yiyecek midyesi büyüklüğü bu balıkların tümünde yaşla birlikte değişir.
Cinsiyet Ayrımı: Vires’e göre, ” Balıklar tam damızlıkta olmadıkça Dimorphism’i fark etmek zor. Bu balıkların cinsiyet anlamanın en kolay yolu alnlarının şeklidir. Erkeklerin alnlarına daha düz, daha düz bir eğimi vardır ve biraz daha geniştir. Dişiler daha yuvarlatılmış alnına sahiptir ve yumurtlama durumunda hafifçe dolgunlaşır. Her iki türde de odontodal büyümede gözle görülür bir fark yoktur. ”
Sıcaklık: 25.0-30.0
Ph: 6,0 – 7,8
Diğer Parametreler: Hafif akıntı severler.
Üreme:
Önerilen Tank Arkadaşları: Üreme girişimleri için güçlü akımlara ihtiyaç duyulsa da, bu balıklar için ileriye dönük başarılı bakım için sadece iyi su kalitesi ve yüksek bir sıcaklık gerekir. Böylece, karakterlerin iyi bir biyotop balıkları olmasına rağmen discus ve guramisin daha uzağına bakabilirsin. Diğer çiklitlerin çoğu, bu balıklarla yemek için fazla rekabet etme eğilimindedir, bu nedenle özellikle yeni altın külçelerini tanıtırken dikkatli olun.
Genel Açıklama: L081’in DATZ’de çok benzer üç küçük benekli altın külçe plecoyu temsil ettiği bildirilmektedir. Bildirildiğine göre, birincinin herhangi bir süre hayatta kalması çok zor; diğerleri ise çok daha dayanıklı. Bu balıklar popülasyon aralığını temsil edebilse de, daha koyu renkli (siyahın aksine) ve lekeleri (nispeten büyük boyutlu örnekler arasında) sertleştirerek sert bir tipe sahip olma ihtimaliniz artar. Bu balığın yetişkin boyutunda nasıl göründüğünden çok az şey biliyor.
Diğer Görüntüler;

Yoruma kapalı.