L075

Bilimsel Adı: Peckoltia sabaji
Coğrafi Kökeni: Sand Creek Köyü
Ortak İsimler: Para Vatoz, L124, L301
Boyu: 250mm veya 9.8
Beslenme: Tam olarak omnivordur donmuş kan kurdu, batan peletler, pullar ve yeşil sebzeler yer.
Cinsiyet Ayrımı: Cinsel olarak 13-14 cm SL civarında olgunlaşırlar ancak cinsiyetler arasında sadece küçük farklılıklar vardır. Erkek sadece biraz daha uzun, birlikte çalışabilen ve pektoral omurga odontodları büyür. Sonuncusu, aynı cins içindeki diğer birçok türe kıyasla küçüktür. Kadınların sivri ve genital papillaları yuvarlak göründüğünde çok görünürler, erkekler vücutlarında ince ve uzun kalırlar.
Sıcaklık: 24.0-26.0
Ph: 6,0 – 7,6
Diğer Parametreler:
Üreme: Bunlar mağara veya küplere yumurta dökerler ve asıl sorun hem cinsiyet hem de büyüklük ve mizaç bakımından birbirleriyle eşleşen bir çift elde etmektir, çünkü yumurtlama diğer Hypancistrus gibi diğer türlere kıyasla oldukça yumuşaktır .
Önerilen Tank Arkadaşları: Diğer küçükten orta boy yayın balığı, Corydoras veya Brochis ile saklamak için iyi bir pleco . Daha büyük olanlardan ziyade daha küçük daha aktif balık şirketini tercih ediyor gibi görünüyor. Aktif tetraların ve hatta Kıbrıslıların çift figürlü balık avları en sakinleştirici etkiye sahip görünüyor ve yiyecek bulmakta gündüzleri ayırmak için bu plecolara güven veriyor.
Genel Açıklama: Akıntı olan suyu severler, en büyük boyutunda bile nispeten yumuşak bir pleco. Kendi türünün yanı sıra benzer mizaç / diyet gereksinimlerine sahip diğer plecolar ile iyi sonuç verir.
Diğer Görüntüler

Yoruma kapalı.