L073

Bilimsel Adı: Hypancistrus sp
Coğrafi Kökeni:
Ortak İsimler:  L004, L005, L028
Boyu: 100mm veya 3.9″
Beslenme:  Kan kurtları (canlı veya donmuş), brineshrimp, gammares. Tabletler: yaygın ve spirulina ile sebzeler pek tercih değildir.
Cinsiyet Ayrımı:  Üreme durumunda erkek vücutta plaka üzerinde odontod var. Pektoral üzerindeki odontodlar erkeklerde daha büyük, baskın olan erkeklerde, introperküler odontodların dişilerdekinden çok daha büyük olduğu, pasif erkeklerde olmadığı gibi, uzun interroperküler odontodlar bulunur. Dişiler ventral bölgede yukarıdan bakıldığında daha yuvarlaktır.
Sıcaklık:  24.0-28.0 °
Ph:  6,6 – 7,6
Diğer Parametreler:  Temiz su, düzenli su değişimi ve iyi oksijenasyon önerilir.

Üreme:  Mağara vey küplere yumurta dökerler.
Önerilen Tank Arkadaşları:  Küçük tetralar ve diğer benzer küçük balıklar. Ayrıca Corydoras . Yeterince yiyecek aldıklarından emin olmak için özen gösterilmelidir, çünkü biraz utangaç olabilirler ve mümkün olduğunda yiyecek kapmak için yavaş olabilirler.
Genel Açıklama:  Dişiler, erkek tarafından korunan bir mağarada yaklaşık 45 yumurta bırakırlar. 8 gün sonra yumurtalar çatlar. Gençler sarısı kesesini yaklaşık 18 gün içinde emer. Bu saatten sonra gençler genellikle mağarada kalırlar ve geceleri biraz dışarı çıkarlar, erkek tarafından atılmazlar, ancak erkek yiyecek aramaya başlar ve gençlerin kendilerini korumasına izin verirken, hiçbir yararı olmaz. geri döndüğünde korunmadan. Erkek, yumurta sarısını keserken, gençlerin girip çıkmalarına izin vermez.
Diğer Görüntüler;

 

Yoruma kapalı.